Makine Alımı

Yeni bir Makine makinesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, bilgiler, öneriler ve uyarılar :

Herşeyden önce her makine arıza yapabilir. Önemli olan doğru Makineyi uygun fiyata almaktır. Diğer bir önemli husus olan satış sonrası hizmet, yani Makine servislerine kolay ulaşım, Makine firması yetkili servisleri ağı yaygınlığı, Makine servisleri tamir hizmetinin hızlı ve güvenilir olması, kullanılan teknoloji, Makine garanti süresinin uzunluğu ve bu garanti süresince verimli (hızlı profesyonel yetkili servis, malzeme ve ucuz yedek parça maliyeti garantisi ) servis verilmesidir. Yoksa sadece ucuz diye makineleri satın almak, ısraftan ve günü kurtarmaktan başka bir amaca hizmet etmeyecektir.
Şuursuz bir alış verişin zararları ve ülkece ucuz mal alacak kadar zengin olmadığımız hepinizin bilgisi dahilindedir. En azından sağlam bir makine bozuk bir makinadan daha değerlidir.
Diğer taraftan Tv. ve çeşitli medyada yayınlanan tüketim makinesi reklamları da gözünüzü boyamasın. Dayanıksız ve ucuz veya aldatıcı reklam ürünü tüketim makinesi alıp, ardından Tüketici mahkemesi ve Tüketici Hakem heyetleri ile uğraşarak kaybedeceğiniz zaman ve para kaybı, makina alırken vereceğiniz önem ve zamandan daha fazladır.
(Yine de aldığınız ürün hakkında şikayetleriniz varsa Hukuki Net “tüketici hukuku” bölümünden veya Türk Hukuku sitesinin Tüketici Hukuku bölümünden yardım ve bilgi alabilirsiniz.)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir